Dělníci zahájí stavbu nové dálnice D1 mezi Přerovem a Lipníkem

14. 07. 2015 / Aktuality, Výstavba D1 / Autor: Bc. Adéla Giblová

Lipník nad Bečvou (Přerovsko) 14. července (ČTK) – Dělníci dnes zahájí dlouho plánovanou stavbu nové dálnice mezi Přerovem a Lipníkem nad Bečvou. Stavba čtrnáctikilometrového úseku dálnice D1 má vyjít na 2,7 miliardy korun, což je zhruba polovina původně odhadované ceny. Novostavba jednoho z posledních chybějících úseků D1 je největší silniční stavbou připravovanou v posledních letech.

Zakázku na stavbu dálnice mezi Přerovem a Lipníkem vypsalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) už v roce 2012. O rok později ale původní tendr zastavil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Odůvodnil to tím, že ŘSD v soutěži neposkytlo stavebním firmám dostatek času pro získání potřebných oprávnění, které po uchazečích požadovalo.

Náhradní tendr ŘSD vypsalo loni v létě a předpokládalo, že stavba vyjde na zhruba pět miliard korun. Výběrové řízení nakonec vyhrála stavební společnost Skanska, která nabídla poloviční částku.

V Česku na celé D1 v délce 377 kilometrů z Prahy přes Brno a Ostravu do Polska chybí dobudovat u Přerova úsek z Říkovic do Lipníka nad Bečvou, který měří 24 kilometrů. Úsek mezi Přerovem a Lipníkem je částí této chybějící trasy.

 ČTK, 14. 7. 2015, beh; dvd

Koronavirus
Kanalizace Tupec - výstavba 2020
Zavádíme mobilní rozhlas

Nejbližší události v obci

Nejsou žádné plánované akce.

Další události

Mapový portál
Interaktivní prohlídka kronik obce Veselíčko - novinka
Povodňový portál
Projekt sociální bydlení

Mapa

Veselíčko na mapě

Kontakt

Obec Veselíčko
Veselíčko 68
751 25
okres Přerov

info@obec-veselicko.cz
+420 581 793 255
úřední hodiny OÚ

Hlášení rozhlasu

3. 3. 2021

Vinařství Holánek přijede ve čtvrtek 4. března s pojízdnou vinotékou. Přiveze moravská vína sudová i lahvová. Tento týden bude zvýhodněná cena na polosladký Sauvignon 2020 za 150 Kč a tradiční, polosuchý Ryzlink rýns… celé hlášení

Starší hlášení

Copyright©2013, Obec Veselíčko / Prohlášení o přístupnosti / Tvorba www stránek - Studio Bajola Přerov