Drobnosti z historie – pošta

10. 08. 2020 / Aktuality / Autor: Obec Veselíčko

Pošta je ve Veselíčku 135 let

Pošta byla ve Veselíčku zřízena roku 1885. Nejdříve v soukromém domě pana Jiřího Pařízka v domě č. 18, ale od roku 1923 na čísle 7. Prvním poštmistrem byl Jiří Pařízek. Do té doby vedena jen poštovna Josefem Kněžíčkem, nadučitelem.

Na poště byla i telegrafní a telefonická stanice. Roku 1925 měla být pošta zrušena, ale na přímluvu pana poslance Geršla na ředitelství v Brně zůstala pošta ve Veselíčku natrvalo.

Na poště bylo v průběhu doby zaměstnáno mnoho obyvatel obce, což byla velká výhoda: nejdéle – přes 35 let,tam působil pan Josef Grygar – pošmistr, jeho manželka dělala doručovatelku. Kromě již zmiňovaných  je potřeba vzpomenout i další pracovníky, zejména na pana Rudolfa Zedka, kterému se říkalo pro jeho šťastnou povahu holoubek a jeho šéfem byl pan Hrdlička.  Připomenout musím i paní Čočkovou,  Čeladníkovovou, Bernhauerovou, Caletkovou, Soldánovou.

Poštovní úřad byl v budově č. 7 až do roku 1985, pak byl přemístěn do budovy bývalé školy – dnes Obecní úřad, kde sídlí i v současnosti. Poštu ve Veselíčku nyní vede paní Bednaříková.

Text: St. Čočková

Koronavirus
Kanalizace Tupec - výstavba 2020
Zavádíme mobilní rozhlas

Nejbližší události v obci

Nejsou žádné plánované akce.

Další události

Mapový portál
Interaktivní prohlídka kronik obce Veselíčko - novinka
Povodňový portál
Projekt sociální bydlení

Mapa

Veselíčko na mapě

Kontakt

Obec Veselíčko
Veselíčko 68
751 25
okres Přerov

info@obec-veselicko.cz
+420 581 793 255
úřední hodiny OÚ

Hlášení rozhlasu

27. 1. 2021

Oznamujeme občanům, že ve středu 27. ledna se bude konat od 18 hod. v Komunitní škole na obecním úřadě zasedání Zastupitelstva obce Veselíčko. celé hlášení

Starší hlášení

Copyright©2013, Obec Veselíčko / Prohlášení o přístupnosti / Tvorba www stránek - Studio Bajola Přerov