Historie četnictva ve Veselíčku

25. 06. 2019 / Aktuality / Autor: Obec Veselíčko

Letos je to již 70 let od doby, kdy byla naposledy v naší obci vedena četnická stanice. V kronice Veselíčka jsou jen malé zmínky o četnících působících v obci od počátku 20. století až do roku 1949, kdy prokazatelně po 39 letech byla četnická stanice zrušena. Kromě četnické stanice působili ve vesnici i obecní strážníci.

V roce 1911 byla četnická stanice zřízena v panské budově číslo 7. Prvním velitelem stanice byl Josef Pípal. Mezi poslední četníky patřil vrchní strážník Richard Talavášek, praporčík Martin Pospíšil , strážník František Havlík a strážník František Halaksa.

Nyní patří naše obec pod Obvodní oddělení Policie ČR v Lipníku nad Bečvou, (StČ)

 

Koronavirus
Zavádíme mobilní rozhlas
Mapový portál
Interaktivní prohlídka kronik obce Veselíčko - novinka
Projekt sociální bydlení

Mapa

Veselíčko na mapě

Kontakt

Obec Veselíčko
Veselíčko 68
751 25
okres Přerov

info@obec-veselicko.cz
+420 581 793 255
úřední hodiny OÚ

Hlášení rozhlasu

26. 5. 2020

Sbor dobrovolných hasičů Veselíčko bude pořádat v sobotu 30.května v dopoledních hodinách sběr železa a starého papíru. Zájemce o odklizení nepotřebného železa po jarním úklidu žádáme, aby jej ponechali viditelně pře… celé hlášení

Starší hlášení

Copyright©2013, Obec Veselíčko / Aktualizuje Bc. Adéla Giblová / Tvorba www stránek - Studio Bajola Přerov