Historie četnictva ve Veselíčku

25. 06. 2019 / Aktuality / Autor: Obec Veselíčko

Letos je to již 70 let od doby, kdy byla naposledy v naší obci vedena četnická stanice. V kronice Veselíčka jsou jen malé zmínky o četnících působících v obci od počátku 20. století až do roku 1949, kdy prokazatelně po 39 letech byla četnická stanice zrušena. Kromě četnické stanice působili ve vesnici i obecní strážníci.

V roce 1911 byla četnická stanice zřízena v panské budově číslo 7. Prvním velitelem stanice byl Josef Pípal. Mezi poslední četníky patřil vrchní strážník Richard Talavášek, praporčík Martin Pospíšil , strážník František Havlík a strážník František Halaksa.

Nyní patří naše obec pod Obvodní oddělení Policie ČR v Lipníku nad Bečvou, (StČ)

11. 1. 2021

Firma: TOPENÁŘSKÝ SERVIS s.r.o. a společenství kominíků a topenářů bude provádět v naší obci revize kotlů na tuhá paliva. Dále pak provádí revize, kontroly a čištění komínů, kontroly kotlů na plynná paliva. Termín re… celé hlášení