Hlášení místního rozhlasu ze dne 28. 10. 2018

28. 10. 2018 /Hlášení/ Autor: Alžběta Panáková

Obec Veselíčko, místní spolky, organizace a instituce pořádají dnes, tedy 28. října 2018 k 100. výročí založení Československé republiky Slavnostní pochod vesnicí.

Akce začíná ve 14 hodin odhalením pamětní desky obětem I. světové války na návsi v Tupci. Zazní zde hymna a za doprovodu hudby vystoupí dětí z mateřinky.

Ve 14.30 položí slavnostní průvod kytice k pamětní desce u hasičské zbrojnice v Chýlci.

Od 14.45 se odehraje vzpomínka na 100. výročí republiky u pomníku obětem válek u obecního úřadu s předáním šerpy 100. výročí Československé republiky na slavnostní obecní prapor. Položí se věnec u pomníku, vystoupí pěvecký sbor Krákor, zazní recitace a proslov starosty. Následovat bude Pozdrav budoucím generacím do příštích 100 let, kdy tři zástupci obce různých generací zapečetí truhlu s dobovými materiály obce Veselíčko roku 2018.

Akci završí od 15.15 hodin symbolické vysazení „lípy republiky“ a „stromu svobody“ v zámeckém parku za doprovodu hudby, požehnání faráře, přípitku a závěrečné hymny.

Vzhledem k počasí již nebude následovat posezení v zámeckém parku, ale můžete navštívit výstavu KDR a ČSZ v zámecké kapli. Občerstvení bude poté připraveno v hospodě Na kovárně.

Akci doprovodí dechová kapela Moravská veselka / Koně s povozy Ranče Mustang Veselíčko / Stará garda a SDH Veselíčko v uniformách / Mateřská škola v krojích / Legionáři a skauti v uniformách / Záhorské kroje / Sokoli, myslivci ve stejnokrojích.

Oslavte tradici a národní hrdost. Staňte se součástí jedinečného okamžiku našich dějin.

Zpět na přehled Hlášení rozhlasu

Zavádíme mobilní rozhlas
Interaktivní prohlídka kronik obce Veselíčko - novinka
Projekt sociální bydlení

Mapa

Veselíčko na mapě

Kontakt

Obec Veselíčko
Veselíčko 68
751 25
okres Přerov

info@obec-veselicko.cz
+420 581 793 255
úřední hodiny OÚ

Newsletter

Budeme vás pravidelně informovat o novinkách obce. Pro přihlášení k odběru e-mailového zpravodaje zadejte svůj e-mail.

Copyright©2013, Obec Veselíčko / Aktualizuje Bc. Adéla Giblová / Tvorba www stránek - Studio Bajola Přerov