Naděje pro nezaměstnané 

17. 02. 2021 / / Autor: Obec Veselíčko

Naděje pro nezaměstnané 

Pro nezaměstnané v naší obci se objevila příležitost. Spolek EDU institut nabízí účast v projektech, které přináší možnost získat dotované zaměstnání. 

Pro koho jsou projekty určený? Pro nezaměstnané nad 50 let máme projekt Nikdy není pozdě, pro nezaměstnané do 30 let se základním vzděláním projekt Vykročme společně. Všem nabízíme motivaci, možnost rekvalifikace a dotované zaměstnání. 

Dají se vůbec během pandemie lidé motivovat? V současné době plné vládních omezení je motivace lidí velmi těžká. Spousta lidí má depresi, prožívají beznaděj, celá společnost zpomalila svůj chod. Proto okamžitě po alespoň částečném rozvolnění máme v úmyslu otevřít své kurzy, abychom zaměstnání našim klientům mohli domluvit co nejdříve. Pokud se nám příhlásí počítačově zdatní klienti, může motivační kurz probíhat i on line. Je to velká příležitost využít dotace evropské unie pro konkrétní lidi a konkrétní firmy. 

Mají Vaši klienti nějaké povinnosti?

Spolupráce s našimi klienty je na bázi dobrovolnosti, s lidmi pracujeme s úctou a respektem. Každý klient se může rozhodnout, jaké nabídky v projektu využije. Společně hledáme možnosti rekvalifikací a zaměstnání, vždy na základě zájmů a přání našich klientů. V případě, že klient chce změnit profesi, nebo mladší člověk neví, jaká práce by ho uspokojovala, nabízíme profesní diagnostiku vedenou zkušeným psychologem. 

Co tedy mají zájemci udělat?

Kdokoliv uvažuje, že by potřeboval pomoct v hledání práce, ať se ozve na telefonní číslo 775 775 815.

Je Vám více než 50 let, nebo do 30 let a nedaří se Vám sehnat práci? Podívejte se na letáky spolku EDU-institut, kde Vám mohou pomoci s rekvalifikací a následně snazším nalezením práce: Projekty EDU-institut, z. s.

Zpět na přehled Kariéry

Koronavirus
Kanalizace Tupec - výstavba 2020
Zavádíme mobilní rozhlas
Interaktivní prohlídka kronik obce Veselíčko - novinka
Povodňový portál
Projekt sociální bydlení

Mapa

Veselíčko na mapě

Kontakt

Obec Veselíčko
Veselíčko 68
751 25
okres Přerov

info@obec-veselicko.cz
+420 581 793 255
úřední hodiny OÚ

Hlášení rozhlasu

3. 3. 2021

Vinařství Holánek přijede ve čtvrtek 4. března s pojízdnou vinotékou. Přiveze moravská vína sudová i lahvová. Tento týden bude zvýhodněná cena na polosladký Sauvignon 2020 za 150 Kč a tradiční, polosuchý Ryzlink rýns… celé hlášení

Starší hlášení

Copyright©2013, Obec Veselíčko / Prohlášení o přístupnosti / Tvorba www stránek - Studio Bajola Přerov