Křest knihy Kapitoly z dějin Veselíčka II.

29. 06. 2020 / Aktuality / Autor: Obec Veselíčko

V pátek 26. června se v Muzeu Záhoří konal křest druhého dílu knihy Kapitoly z dějin Veselíčka. Na rozdíl od prvního dílu, který vyl vydán v roce 2015, se na publikaci podílelo hned několik autorů.

O archeologických nálezech ve Veselíčku a okolí napsal první kapitolu archeolog  Arkadiusz Tajer, kterého známe z přednášek a besed pořádaných v naší vesnici, ale také odborných článků v tisku.

Jiří Lapáček píšeo regionální historii, jeho kapitola se věnuje napoleonskému pomníku na Zámeckém kopci, kde jsou pochováni vojáci ze třech bojišť  – od Slavkova, Lipska a Wagramu.

Zámecká kaple bývá pro veřejnost zpřístupněna velmi zřídka, pokud se o její historii chcete něco bližšího dozvědět, určitě si přečtěte kapitolu historičky Ivany Dobešové.

Zámecký park procházíme často, ale opravdu víte, kde stojí památný strom a kdy park prošel náročnou revitalizací? Dočtete se ve čtvrté kapitole od Marie Šulákové.

Často bývá kladena otázka, zda Veselíčko patří do Záhoří. Jak je to doopravdy se můžete přesvědčit v páté kapitole od etnografky Aleny Jeřábkové.

Slavnostní křest by l za účasti autorů, hudebně ho doprovodil rodák z Veselíčka skladatel  Zdenek Merta a zazpívala Esther Mertová, ti také byli pomyslnými kmotry knihy. Ocenili přístup starosty a Muzea Záhoří  k dějinám vesnice a snahu vše zdokumentovat v knižní podobě.

Nutno dodat, že knihu vydala Obec Veselíčko, předmluvu napsal Tomáš Šulák a graficky upravili manželé Frankovi z Brna. Pořídit si Kapitoly z dějin Veselíčka II. můžete v Muzeu Záhoří nebo na obecním úřadě.

text: St. Čočková

Odkaz na fotogalerii: http://www.obec-veselicko.cz/zivot-v-obci/fotogalerie/krest-knihy-kapitoly-z-dejin-veselicka-ii/

Foto ze soboty se spoluautorkou knihy Marií Šulákovou:

15. 7. 2020

Oznamujeme občanům, že v sobotu 18. července přijede do naší obce první pojízdné kadeřnictví v ČR. V Tupci bude od 11:30 do 12:30, ve Veselíčku u obecního úřadu od 12:45 do 15:00 hod. Pro objednávky či… celé hlášení