Obec Veselíčko má restaurovanou sochu sv. Floriana

16. 01. 2015 / Projekty a dotace / Autor: Bc. Adéla Giblová

Obec Veselíčko v roce 2014 obnovila sochu sv. Floriana, která je zapsanou kulturní památkou. Restaurování provedla firma akademického sochaře René Tikala. Projekt podpořilo ministerstvo kultury prostřednictvím programu Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností 2014. V roce 2013 stejný restaurátor a ze stejného dotačního programu obnovil rovněž sochu sv. Aloise u vchodu do zámeckého parku. Na obnovu čeká třetí ze souboru památkových soch – sv. Josefa u bytového domu. Již v roce 2012 se opravily tři kříže a dvě sochy v obci, které nejsou zapsanými památkami. V dalším období bude obec usilovat o obnovu dalších zapsaných památek – napoleonského památníku a zvoničky u hasičské zbrojnice.

Projekt: Projekt