Od dubna 2019 bude celoroční sběr bioodpadu

25. 03. 2019 / Aktuality / Autor: Obec Veselíčko

Od začátku dubna se bioodpad začne sbírat celoročně, zlepší to i situaci kompostáren

Praha, 21. března 2019 – Od 1. dubna letošního roku budou mít občané možnost třídit tzv. bioodpad do hnědých popelnic i v zimě. Obce budou mít právě od tohoto data povinnost vyvážet je celoročně (pokud si vyberou plnění povinnosti prostřednictvím hnědých popelnic). Vyplývá to z novely vyhlášky ministerstva životního prostředí. Doposud se odpad rostlinného původu z hnědých popelnic svážel od začátku dubna do konce října. Nové opatření by mělo přispět i k tomu, že se o něco více naplní zatím nedostatečně využité kapacity kompostáren, jichž v posledních letech v Česku vzniklo více než pět stovek.

Více se dočtete zde: 190321_TZ_ČAOH_Od+začátku+dubna+se+bioodpad+začne+sbírat+celoročně,+zlepší+to+i+situaci+kompostáren (1)

Mapový portál Geosense