Svaz zahrádkářů – základní informace

Hlavní činností je výkup ovoce. Dále pořádání zájezdů pro členy svazu a občany obce Veselíčko a návštěvy při výročích členů s předáváním balíčků.

Historie

Český zahrádkářský svaz Veselíčko byl založen v roce 1962. Členskou základnu tvořilo asi 72 členů. Výměra užívání půdy přídomních zahrádek tvořila asi 60 arů.

Pro svoji činnost – výkup ovoce museli pronajmout stodolu u Otáhalů na Veselíčku. Zde byli podmínky velmi těžké, proto se rozhodovali, že si postaví novou. Zakoupili tak od Plynárem v Lipníku ocelovou halu a tu postavili na Pastvisku na pozemku obce. To už se psal rok 1972 a výkupnu bylo možno používat ke skladování a výkupu.

Výkup pro Zeleninu Ostrava začal vykupovat p. Navrátil asi 6 let, po té paní Gogelová, která vykupovala až do roku 1990, kdy se podmínky výkupny změnily. Výkupnu jsme začali pronajímat podnikatelům obce panu Panákovi, Černochovi a firmě Modit.

O množství nasbíraného ovoce byl stále menší zájem, z tohoto důvodu jsme se rozhodli a začali spolupracovat s firmou Drago, která si od roku 2005 začala výkupnu po vedení pana Tichého pronajímat a vykupovat ovoce. Používali ji celoročně jako sklad.

Od svého uvedení výkupny do provozu se stále vylepšovalo její celkové vybavení. V roce 2006 se přivedla nová vodovodní přípojka, sociální vybavení, malá kancelář, oplocení nádvoří pro sklad obalů.

V roce 2011 byl výkup na Veselíčku ukončen pro nezájem odbytu a v roce 2012 jsme výkupnu předali do správy majetku Obce Veselíčko.

Členové

Bouchal Jaromír člen
Čudová Marie člen
Drábková Marie člen
Fridrišek Zdeněk člen
Giblová Dana člen
Gogela Jiřík člen
Hanzlík Jaroslav člen
Hlobil Zdeněk člen
Kovařík Karel člen
Králová Jarmila člen
Kramplová Dana člen
Kramplová Marta člen
Kubanová Marie člen
Miklíková Růžena člen
Mrvová Marie člen
Nádvorník člen
Panáková Anežka člen
Panák Josef člen
Pechová Jarmila člen
Pospíšilová Jiřina člen
Skopal Vít, člen
Srubková Zdeňka člen
Šedová Božena člen
Trávníček František člen
Turbek Karol člen
Sigmundová Vlasta člen
Špatinová Zdenka člen
Žák František člen

Od doby založení, počet členů stále ubývá. Ve vedení ČZS se postupně vystřídalo několik předsedů – pan Metelka, Kropka, Panák, Slaměník, Krampla, Kovařík.

V roce 2011 jsme získali do svých řad členky Pěveckého sboru Radost a začali jsme s nimi zpívat.

Kanalizace Tupec - výstavba 2020
Zavádíme mobilní rozhlas
Interaktivní prohlídka kronik obce Veselíčko - novinka
Povodňový portál
Projekt sociální bydlení
Koronavirus

Mapa

Veselíčko na mapě

Kontakt

Obec Veselíčko
Veselíčko 68
751 25
okres Přerov

info@obec-veselicko.cz
+420 581 793 255
úřední hodiny OÚ

Hlášení rozhlasu

25. 9. 2020

Oznamujeme občanům, že v sobotu 26. září se bude konat sběr nebezpečného odpadu v době od 8:30 do 9:15, a dále sběr velkoobjemového odpadu v době od 8:30 do 12 hodin. Upozorňujeme, že do nebezpečného odpadu patří nap… celé hlášení

Starší hlášení

Copyright©2013, Obec Veselíčko / Prohlášení o přístupnosti / Tvorba www stránek - Studio Bajola Přerov