Preventivní odkalování přívodního řadu z vodojemu

25. 03. 2019 / Aktuality / Autor: Obec Veselíčko

Dobrý den,

oznamujeme Vám, že dne 9.4. od 21,00 do 10.4.2019 do 18,00 hodin proběhne preventivní odkalovaní vodovodního přivaděče z vodojemu 2x 800 m3 v Lipníku nad Bečvou po čerpací stanici v Oseku nad Bečvou. Tyto vodárenské práce budou plynule navazovat na noční odkalování přivaděče III. etapy a jsou připraveny tak, aby dopad na zásobení odběratelů vodou byl minimalizován. V souvislosti s těmito pracemi může dojít ke krátkodobému přerušení dodávky vody, k poklesům tlaku ve vodovodech, vodovodních přípojkách i ve vnitřních domovních rozvodech, nebo ke zhoršení fyzikálních vlastností pitné vody ( zbarvení ) a pokud tyto v krátké době neodezní je nutno tuto závadu nahlásit na Centrální vodárenský dispečink VaK Přerov, a.s. telefon 800 167 427 a nebo na e-mail: dispecink@vakpr.cz. Poté pohotovostní služba provozu vodovodů provede odkalení rozvodných řadů. Doporučujeme odběratelům, aby se na tento den dostatečně předzásobili vodou. Současně se omlouváme odběratelům za způsobené potíže v zásobování a děkujeme za pochopení nutných opatření při provádění preventivního odkalování vodovodního přivaděče.

• Dispečer VaK Přerov, a.s. CVD – zajistí doplnění vodojemů v Lipníku nad Bečvou 2x 800 m3, Svatá Anna, Loučka, Dolní Újezd, Nové Dvory, Veselíčko a Staměřice na maximální hladinu.
  • Cisterny na pitnou vodu budou rozmístěny takto – kontejner z provozu dopravy č. 1 se přistaví k restauraci Osečanka, pojízdný kontejner z PVH se přistaví k drůbežárně v Oldřichově, malý vlek z PVH se přistaví k ZŠ, MŠ a jídelně v Oseku nad Bečvou a malý vlek z PVP se přistaví do obce Buk na DTP ( k požární nádrži ). Pojízdná cisterna DAF z provozu dopravy zajistí průběžné doplňování vody do rozmístěných kontejnerů a dále zajistí rozvoz vody do obcí Osek nad Bečvou, Oldřichov, Buk DTP a Veselíčko.
  • Pracovník VaK Přerov, a.s. provozu vodovodů zodpovědný za odkalování PŘ IV. etapy je – mistr PVH II. p. Janičko Marek, mobil 604 666 734, e-mail: janicko@vakpr.cz.
  • Žádám příslušné pracovníky VaK Přerov, a.s. a obecních úřadů o zveřejnění tohoto oznámení obvyklým způsobem.

Děkuji a jsem s pozdravem

Ing. Jiří Pavlík

Vedoucí provozu vodovodů

Vodovody a kanalizace Přerov, a.s.

Šířava 482/21, Přerov I – Město

750 02 Přerov