Richard Uherek – 45 let od úmrtí akademického malíře z Veselíčka

12. 08. 2019 / Aktuality / Autor: Obec Veselíčko

Žil v letech 1900 – 1974.

Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v krajinářské speciálce u profesora Otakara Nejedlého (1928-1930). Věnoval se zejména krajinomalbě, s oblibou zachycoval pobřeží Jadranu a historická centra měst – Split, Dubrovník, Sarajevo. U nás zachycoval rodný kraj, Hostýnské vrchy, Přerovsko a okolí Velkých Karlovic. Příležitostně maloval také květinová zátiší a portréty. Byl členem spolku Aleš v Brně, s nímž vystavoval v českých a moravských městech. Jeho díla byla i v expozicích v Olomouci, Holešově a Přerově. Je zastoupený ve sbírkách Muzea Komenského v Přerově.

Ukázka jeho tvorby:

Mapový portál Geosense