Festival mladého umění a řemesel Mezi stromy

25. 07. 2019 / Aktuality / Autor: Obec Veselíčko

Celá tisková zpráva zdeTZ Mezi stromy,

Harmonogram: Harmonogram Mezi stromy

Mapa umístění festivalu: Mapa parku Mezi stromy

Hudba: 1_Anacreon, 2_Bez kliky, 3_Bukovici, 4_Jamaron, 5_Travellers

 

Festival mladého umění a řemesel Mezi stromy

Zcela novou akci – festival mladého umění a řemesel „Mezi stromy“ – nabídne v sobotu 27. července v zámeckém parku obec Veselíčko.

Program je rozdělen do tří částí. Skupina historického šermu Družina z Bukovíka představí táboření a souboje rytířů. Předvede ukázky vaření, stolování a řemesel (karetky, lucetky, zbroj, keramika, zpracování vlny a lnu), nabídne lukostřelbu a prezentuje vývoj oděvu a zbroje. Diváky čekají také ukázky šermu jednotlivců i družin, například rumunský odboj s koňmi, dělem, žebřiňákem a ležením. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet flinty, na děti čekají soutěže a kvízy. Hlavní bitva je na pořadu od 18 hodin.

Studio bez kliky Romana Prokeše, známé například pořádáním Helfštýnské pouti, představí práci kovářů, tiskařskou dílnu, mincovnu, pražení kávy v C. k. polní kafírně. Lidé mohou obdivovat i práci provazníka, sokolníka či malíře portrétisty. Děti uvidí dvě pohádky. Dospělí zase parní stroj či koňskou stříkačku staré gardy hasičů Veselíčka.

Sdružení hudebníků Veselíčka zajistí hudební jarmark, který bude v podvečer nabírat na intenzitě. Postupně zahrají Summer Trio Band (pohoda), Duffy (folk-swing), TRAVELLERS (zlatá šedesátá), Flamenco Latino Show, na závěr to budou pražské skupiny JAMARON (rock & pop s troškou folku) a ANACREON (melodic-metal).

Občerstvení Sokolka + Hospoda Na kovárně zajistí pečené prase na rožni, grilovaný hermelín a klobásy, hranolkárnu, udírnu či piva různých druhů. „Přijeďte do našeho parku na rodinný piknik nebo s přáteli na vesnici,“ zve místní i přespolní starosta obce Tomáš Šulák.

Obec letos pořádá v rámci Veselíčského léta 2019 ještě 17. srpna VESELION – pietní akt u napoleonského památníku s ukázkami dobové bitvy. Kromě obecních akcí pořádají místní spolky a kluby také akce na začátek a konec prázdnin nebo přívesnický tábor.

Letos v červnu obec uspořádala v parku 22. ročník folklorního festivalu Záhorské slavnosti. V minulosti to bylo v letech 2015-2017 „Dobývání Moravské brány“, konalo se také deset ročníků hudebního festivalu „Mladí pro venkov“. „Tuto akci chceme nahradit právě multižánrovou akcí Mezi stromy. V příštím roce plánujeme zase festival revivalových rockových kapel. V lichých letech to budou zase Záhorské slavnosti,“ dodal starosta.

Tomáš Šulák, starosta Obce Veselíčko, tel. 775 949 142, tomas.sulak@obec-veselicko.cz

 

 

Koronavirus
Zavádíme mobilní rozhlas
Mapový portál
Interaktivní prohlídka kronik obce Veselíčko - novinka
Projekt sociální bydlení

Mapa

Veselíčko na mapě

Kontakt

Obec Veselíčko
Veselíčko 68
751 25
okres Přerov

info@obec-veselicko.cz
+420 581 793 255
úřední hodiny OÚ

Hlášení rozhlasu

26. 5. 2020

Sbor dobrovolných hasičů Veselíčko bude pořádat v sobotu 30.května v dopoledních hodinách sběr železa a starého papíru. Zájemce o odklizení nepotřebného železa po jarním úklidu žádáme, aby jej ponechali viditelně pře… celé hlášení

Starší hlášení

Copyright©2013, Obec Veselíčko / Aktualizuje Bc. Adéla Giblová / Tvorba www stránek - Studio Bajola Přerov