Týden oslav 100. výročí od založení TJ Sokol Veselíčko

01. 09. 2020 / Aktuality / Autor: Obec Veselíčko

Tělovýchovná jednota Sokol ve Veselíčku letos oslaví krásné 100. výročí od svého vzniku.

Členové Sokola si pro veřejnost nachystali ukázku své činnosti v Týdnu oslav, který bude zahájen 32. ročníkem Pochodu veselíčskými lesy v sobotu 19. září. Tato akce se tradičně koná poslední sobotu v měsíci květnu, ale letos byla kvůli koronaviru v tomto termínu zrušena. Pochod „pohádkovým lesem“ povede po pětikilometrové trase, kde na návštěvníky čeká několik zastávek u známých pohádkových postav: ježibaby s ježidědkem, loupežníků, vodníka a jiných dalších. V neděli 20. září se otevřou od 10 hodin dveře sokolovny s Výstavkou historie Sokola. Jak samotný název napovídá, podíváme se do minulosti jednoty. Můžete zhlédnout prezentaci dokumentů, fotografií, kronik a dalších předmětů z archivů jednoty i jejích členů. Ve středu 23. září se můžou rodiče předškoláků a dětí ve „školkovém“ věku se svými potomky přijít podívat na Ukázkovou hodinu cvičení RDPD (rodičů a dětí a předškolních dětí). Rodiče si můžou vyzkoušet, jestli zvládnou stejné pohybové aktivity jako jejich děti. Týden oslav bude pro veřejnost uzavřen v sobotu 26. září večerním programem v sokolovně s názvem Be Active Night, kde si můžou návštěvníci poměřit své síly se členy výboru TJ Sokol Veselíčko v netradičních disciplínách.

Plakát: Plakát oslav III

21. 9. 2020

Oznamujeme občanům, že v sobotu 26. září se bude konat sběr nebezpečného odpadu v době od 8:30 do 9:15, a dále sběr velkoobjemového odpadu v době od 8:30 do 12 hodin. Do nebezpečného odpadu patří např. ledničky, barv… celé hlášení