Veselíčské léto 2017 nabízí tradiční i nové akce

12. 04. 2017 / Aktuality / Autor: Alžběta Panáková

 

Cyklus kulturně-společenských pořadů „Veselíčské léto 2017“ je pro obyvatele obce, ale i všechny další příznivce dobré zábavy připraven. A to již počtvrté.

Letošní novinkou je folklorní festival Záhorské slavnosti, které připadají na sobotu 10. června. Na Veselíčku se uskuteční poprvé. Navazují přitom na hudební krojovanou přehlídku, která se konala v sousedním Lipníku nad Bečvou dvacetkrát. „Jednadvacátý ročník si vyzkoušíme po dvouleté přestávce
u nás. Náměstí vyměníme za vesnický zámecký park. Vystoupí záhorské i hanácké soubory, ale také temperamentní hosté ze Slovenska,“ řekl starosta Veselíčka Tomáš Šulák.

zámeckém parku se uskuteční i další zcela nová akce – speciální celostátní výstava teriérů
(3. června). Dalším pořadem je Muzicírování a piknik v parku (1. července) a již počtvrté to bude Dobývání Moravské brány (5. srpna). „Zatímco Muzicírování bude nízkonákladové a spíše komorní, kam si lidé mohou přinést vlastní občerstvení a strávit při hudbě pohodové odpoledne na dece či na trávě, Dobývání s ukázkami zbraní, bojů či táboření středověkých rytířů je vůbec největší akce v obci, kterou loni navštívilo dva tisíce lidí,“ řekl starosta.

Od jara do léta pořádá několik akcí Mateřská škola Veselíčko. Jde o pásmo k oslavám 70. výročí založení mateřinky v obci. Den otevřených dveří vychází na předposlední dubnový pátek a sobotu 21.
a 22. dubna, Zahradní slavnost pak na 2. června. Oslavy doplní i výstava „Hračky nestárnou“ v Muzeu Záhoří s vernisáží 12. května. Do prázdnin bude přístupná každý pátek a sobotu od 16 do 18 hodin.
O prázdninách bude muzeum otevřeno pro zpestření náplně dalších akcí.

Také v Sokolské zahradě se uskuteční několik letních akcí. Sezona odstartuje „1. jarní grilovačkou“ (15. dubna), následuje Pálení čarodějnic (30. dubna). V zahradě bude mít start i cíl tradiční Pochod veselíčskými lesy (27. května). I letos se uskuteční Hry bez hranic, zábavné soutěžní odpoledne týmů domácích i přespolních spolků (17. června). Sokolská tradičně hostí hasičské Rozloučení s prázdninami (2. září) a letní sezonu uzavře 16. září Vinobraní. Mimo uvedené termíny se uskuteční Letní sobotní posezení v Sokolce, večerní program, v němž se obtýden vystřídají hudební skupiny a letní kino.

Další zajímavé akce se uskuteční i na jiných místech. O víkendu 22. a 23. dubna se u přehrady setkají rybáři na tradičních Rybářských závodech Lukavec 2017. Sobotu vyplní ještě branně-orientační závod „Po medvědí stopě“. Veselíčkem projedou autoveteráni na Helfštýnském okruhu (13. května), pokud bude přát počasí, tak pojedou přes zámecký park kolem zámku. Sportovci z Veselíčka vyrazí 29. května do Dolního Újezdu na Sportovní hry mikroregionu Lipensko. V červenci se uskuteční přívesnický tábor se zázemím v klubovně spolků a komunitní škole. Svou akci pořádá také Ranč Mustang Veselíčko – oficiální kvalifikační závody na MČR v disciplínách pro chladnokrevné koně (19. srpna).

Většinu akcí zašťiťuje Obec Veselíčko, některé pořádají samostatně nebo v partnerství Mateřská škola Veselíčko, SDH Veselíčko, TJ Sokol Veselíčko, Záhoří z. s., Kulturní komise, Klub pro děti a rodiče, Sdružení hudebníků Veselíčka, Ranč Mustang, Občerstvení Sokolka, lipenští rybáři či spolek Kulturní Morava. Na některé akce by měl přispět Olomoucký kraj.

Tomáš Šulák

starosta Obce Veselíčko

tel. 775 949 142

tomas.sulak@obec-veselicko.cz

 

 

Zavádíme mobilní rozhlas
Mapový portál Geosense
Interaktivní prohlídka kronik obce Veselíčko - novinka
Projekt sociální bydlení

Mapa

Veselíčko na mapě

Kontakt

Obec Veselíčko
Veselíčko 68
751 25
okres Přerov

info@obec-veselicko.cz
+420 581 793 255
úřední hodiny OÚ

Newsletter

Budeme vás pravidelně informovat o novinkách obce. Pro přihlášení k odběru e-mailového zpravodaje zadejte svůj e-mail.

Copyright©2013, Obec Veselíčko / Aktualizuje Bc. Adéla Giblová / Tvorba www stránek - Studio Bajola Přerov