Záhorská veselice: vedle výstavy i divadlo a cimbálovka

19. 12. 2013 / Obec v médiích / Autor: Bc. Adéla Giblová

Kromě výstavy byla na programu Záhorské veselice divadelní komedie Don Quijote de la Ancha v podání Divadla Klauniky Brno. „Je to „didaktická klaunikyáda“ na motivy románu Miguela Cervantese Saavedry uchopená dle vzoru velkého českého emigranta Jana Ámose Komenského. Jedná se o svérázné zpracování osudů Dona Quijota a jeho věrného služebníka Sancho Panzy, kterému nechybí humor, nadsázka, fantazie ani mystifikace,“ uvedla Julie Zendulková z pořadatelského sdružení Záhoří. „S vědomím toho, že společnost je poznamenaná dekadencí a nedostatkem ideálů a opravdových vzorů, předstupují před diváky 2,38 metrů vysoký profesor španělského jazyka a literatury a sto dvaceti kilogramová Ancha pracující jako vychovatelka na kominickém internátě ve Šlapanicích, v kostýmech Dona Quijota a Sancho Panzy. Se skupinou španělštinářů se ujímají nelehkého úkolu: co nejlépe ztvárnit příběh důmyslného rytíře Dona Quijota,“ popsal hru literární vědec Jan Skutil. Představení patří k nejoriginálnějším zpracováním donquijotské tematiky, Inscenace Don Quijote de la Ancha se hraje od roku 1988. Má za sebou více než 4000 repríz a na repertoáru je nepřetržitě 22 let.

Po divadle následovalo od 20 hodin posezení u cimbálu s muzikou Kosénka. Po celou dobu bylo zajištěno občerstvení: zákusky, káva, martinské víno, svařák a punč.

šum, PD

Mapový portál Geosense