Zpravodaj SMS ČR – SMSka 2/2021

12. 02. 2021 / Aktuality / Autor: Obec Veselíčko

SMSKA 2/2021, zpravodaj Sdružení místních samospráv ČR: SMSka 2-2021

Co se v ní třeba dočtete?

• Chybí nám lékař. Starosto, co s tím uděláš? Stále aktuální téma, které jsme v SMSCE rozebrali hned z několika pohledů… Začíná na str. 3.
  • Na jaře nás čeká sčítání lidu. Jak se dotkne samospráv? Dozvíte se z rozhovoru se starostkou obce Dolní Zálezly Magdou Pejšovou na str. 8.
  • Věděli jste, že nechtěného příjemce osobních údajů musíte vždy kontaktovat? Více si přečtěte v článku, který najdete v rubrice SMS-služeb s. r. o. na str. 10.
  • Rozvoj turistického ruchu v době covidové přináší nejedné obci potíže, které musí v těchto dnech řešit. Své o tom ví i předseda krajského SMS ČR v Jihomoravském kraji. O své zkušenosti se podělil v seriálu Co nás pálí na str. 12.
  • Rozhovor se starostou Sudoměřic v Jihomoravském kraji nás seznamuje s jiným pohledem na to, jak dnes vypadá život na hranicích se Slovenskem. V době covidové je to celkem průšvih. Čtěte na str. 13.
  • Příklad dobré praxe je tentokrát z Mikroregionu Hvozdnice v Moravskoslezském kraji. Obce nechtěly přijít o vlakový spoj, tak jej začaly samy provozovat. Dnes je Hvozdnický expres turistickou atrakcí. Více na str. 16.

Nejbližší události v obci

Nejsou žádné plánované akce.

Další události

3. 3. 2021

Vinařství Holánek přijede ve čtvrtek 4. března s pojízdnou vinotékou. Přiveze moravská vína sudová i lahvová. Tento týden bude zvýhodněná cena na polosladký Sauvignon 2020 za 150 Kč a tradiční, polosuchý Ryzlink rýns… celé hlášení