Zpravodaj SMSka 7/2021

20. 07. 2021 / Aktuality / Autor: Obec Veselíčko

Co se dočtete v novém zpravodaji SMSka?

• Aby byla pomoc skutečně účinná, musí být koordinovaná a adresná, tvrdí SMS ČR v souvislosti s ničivým tornádem, které se koncem června přehnalo nad jižní Moravou. Starosta Nové Lhoty Antonín Okénka, který se do oblasti bezprostředně poté vypravil, říká, že záběry z médií absolutně nevystihují skutečnou pohromu. V dalším rozhovoru hodnotí profesionální pomoc s odstupem 24 let také starosta Troubek na Olomoucku. Téma věnované tornádu se zaobírá i poničenými hřbitovy. Jak postupovat při nakládání s náhrobky? Dočtete se na str. 4
  • V aktualitách píšeme například o náhradách za věcná břemena, které způsobily spor mezi obcemi a energetiky. SMS ČR už hledá řešení, píše se na str. 5.
  • Babice nad Svitavou a Jablonec nad Nisou zabodovaly v letošní soutěži o nejlepší zpravodaj, kterou vyhlašuje také SMS ČR. Kdo další uspěl v celostátním klání, jehož slavnostní vyhlášení se konalo na Velehradě? Přečtěte si to na str. 8.
  • SMS-služby s.r.o. na své nové dvoustraně upozorňují na nový web, kde najdete celou řadu důležitých informací. V SMSCE na str. 10 se například dočtete, proč máte dávat pozor na kontroly, ke kterým obec nemá legitimní důvod, také novinky o projektu Autorská práva jednoduše či o novém programu IROP, který má být zelenější.
  • Stále nás trápí stošestka! Aneb šikana starostů pokračuje, říká v rozhovoru starosta obce Poustka Jan Ryba, který je zároveň krajským předsedou SMS ČR v Karlovarském kraji. Vychází přitom z vlastních nepříjemných zkušeností. Kdo mu s problémem pomohl? Přečtěte si to na 11.
  • Další krajské články se věnují zejména krajským shromážděním, která se věnovala aktuálním tématům, která se práce samospráv týkají.
  • Příklad dobré praxe představuje odvážný záměr starosty Lidečka ve Zlínském kraji. Vojtěch Ryza krajské manažerce Ivě Šimoníkové v rozhovoru prozradil, že provozovat penzion je sice pro obec riskantní, přesto to ale zkusí. Na str. 15 se dozvíte víc.

Celý zpravodaj ke stažení ZDE: SMSka 7-2021 web

17. 9. 2021

SDH Veselíčko oznamuje občanům, že v neděli 19. září se uskuteční u hasičské zbrojnice pietní akt za tragicky zesnulé hasiče v Koryčanech. V poledne přesně ve 12 hodin se po dobu 1 minuty rozezní sirény na zásah… celé hlášení