Doplňovací volby do Senátu 2007 – výsledky

20. 06. 2007 / Volby / Autor: Bc. Adéla Giblová

Nový senátor Lajtoch ve Veselíčku moc neuspěl, vyhrál komunista kvůli účasti mnoha kandidátů.

V doplňovacích senátních volbách na Přerovsku, Lipensku, Hranicku a Odersku, které se uskutečnily poslední dubnový a první květnový víkend roku 2007, zvítězil primátor Přerova Jiří Lajtoch (ČSSD). Ve druhém kole porazil krajského zastupitele Josefa Nekla (KSČM).

Lajtoch bude senátorem do podzimu roku 2008, kdy se uskuteční řádné volby v 27 obvodech v celé zemi. Senátní volby se konaly kvůli odstoupení senátorky Jitky Seidlové, která se stala zástupkyní ombudsmana.

Nový senátor Lajtoch získal ve Veselíčku v prvním kole jen 9 hlasů, tedy pouze 7 procent hlasů a byl až na 6. místě. Ve druhém kole si polepšil na 13 hlasů. Nekl obě kola ve Veselíčku vyhrál. V prvním kole sice získal 24,6 % hlasů, ale voliči rozdělili mezi dalších 6 kandidátů demokratických stran celkem 68,2 % hlasů.

Zatímco prvního kola voleb se v obci zúčastnilo 126 voličů, tedy téměř 19 %, ve druhém přišlo odevzdat hlas 49 voličů, což představovalo 7,3 % hlasů, hluboce pod průměr celého obvodu.

Výsledky doplňovacích voleb do Senátu 2007 (dokument Word, 46 kB)

25. 11. 2021

Paní Ludmila Šlosarová srdečně zve na prodejní předvánoční výstavku, která se bude konat v sobotu 27. a v neděli 28. listopadu od 10 do 17 hod. v domě č. 34. Kromě prací paní Šlosarové se můžete těšit … celé hlášení