Energetická krize: Úřad práce může pomoci

08. 03. 2022 / Aktuality / Autor: Obec Veselíčko

Ministerstvo práce a sociálních věcí zareagovalo na mimořádnou situaci, kdy hrozí velkému množství zákazníků odpojení od plynu nebo elektřiny.

Informační letáky:

Vzhledem k bezprecedentnímu nárůstu cen energií na velkoobchodních trzích, ke kterému došlo na podzim uplynulého roku, ztratili někteří dodavatelé energií schopnost dostát závazkům vůči svým zákazníkům. Dotčení zákazníci tak ze dne na den ztratili svého původního dodavatele a ze zákona přešli pod dodavatele poslední instance (dále jen „DPI“). S těmito dodavateli byla ve spolupráci s resortem MPSV a Ministerstvem průmyslu a obchodu dohodnuta mimořádná spolupráce. Jde o potřebu řešit urychleně situaci těch zákazníků, kteří v režimu DPI stále zůstávají. V polovině dubna totiž hrozí všem, co doposud nemají uzavřenou standardní smlouvu o odběru, neoprávněný odběr energií a tím pádem následné odpojení od dodávky plynu a elektřiny.

Domácnosti, které jsou takto ohroženy, budou přímo kontaktovány pracovníky Úřadu práce ČR s cílem upozornit je na možnosti řešení jejich situace a pomoci ze strany státu. Mezi osobami, ketré dosud v režimu DPI zůstávají, mohou být ti nejzranitelnější z našich občanů. Je nezbytné vynaložit síly k tomu, aby se pomohl těmto osobám problém vyřešit. Úřad práce ČR je připraven udělat v tomto ohledu maximum, aby podchytil co největší počet těch, kteří se mohou v důsledku odpojení od energií ocitnout v hmotné nouzi. Aktuálně se jedná o přibližně 6000 odběratelů plynu, celkově asi 30 000 odběratelů elektřiny a plynu.

 

Důležité zprávy o dění v obci na telefon
Mapový portál
Interaktivní prohlídka kronik obce Veselíčko - novinka
Povodňový portál
Projekt sociální bydlení
Koronavirus
Kanalizace Tupec - výstavba 2020

Mapa

Veselíčko na mapě

Kontakt

Obec Veselíčko
Veselíčko 68
751 25
okres Přerov

info@obec-veselicko.cz
+420 581 793 255
úřední hodiny OÚ

Hlášení rozhlasu

29. 6. 2022

Společenství kominíků a topenářů bude provádět v naší obci revize kotlů na tuhá paliva. Dále pak provádí revize, kontroly a čištění komínů, kontroly kotlů na plynná paliva. Termín revizí a kontrol se uskuteční v NEDĚ… celé hlášení

Starší hlášení

Copyright©2013, Obec Veselíčko / Prohlášení o přístupnosti / Tvorba www stránek - Studio Bajola Přerov