Zpravodaj SMSka 4/2021

19. 04. 2021 / Aktuality / Autor: Obec Veselíčko

Co se v novém zpravodaji SMS ČR třeba dočtete?

• Stavební zákon je hlavním tématem dubnového čísla. A věnujeme se mu opravdu podrobně, a to hned na prvních 6 stranách SMSKY. Snad pro vás bude nyní dění kolem novelizace tohoto zákona konečně srozumitelnější.
  • Kandidujte v parlamentních volbách, vyzývá starosty SMS ČR. A není to apríl! Rozhovor s předsedou sdružení Stanislavem Polčákem přinášíme na str. 7.
  • Zbystřete! Připravuje se pro obce stěžejní dotační program IROP II a SMS ČR pro ně pomáhá vyjednat co nejlepší podmínky. Starostové, chystejte projekty, neboť štěstí přeje připraveným, říká v rozhovoru na str. 8 expert na evropské dotační fondy Radim Sršeň.
  • Trvalý pobyt a odpady? Jak to spolu souvisí? Na str. 10 jsme se zaměřili na problémy, které přináší trvalý pobyt v oblasti odpadového hospodářství s ohledem na přijetí nové odpadové legislativy.
  • Zaměřili jsme se i na oblast školství. Konkrétně na střední článek, který má vyřešit administrativní zátěž ředitelů a různou kvalitu vzdělávání. Různé přístupy a pohled SMS ČR vysvětlujeme na str. 12.
  • Na veřejné zakázky a ochranu osobních údajů se specializují SMS-služby s. r. o. Články, které vám problematiku opět trochu více přiblíží, najdete na str. 14 a 15.
  • Příklad dobré praxe je tentokrát z několika obcí v Jihomoravském kraji. Zdejší starostky dobrovolně pomáhají při očkování seniorů v hodonínské nemocnici. Proč to dělají? Přečtěte si to na str. 19.
  • Na závěr připomínáme soutěž O nejlepší obecní a městský zpravodaj, do níž se můžete hlásit do konce května. A taky celostátní konferenci SMS ČR, která se už snad konečně uskuteční, a to 3. a 4. listopadu v Ostravě-Vítkovicích. Více se dozvíte na poslední straně SMSKY.

Zpravodaj ke stažení zde: SMSka 4-2021

18. 6. 2021

Oznamujeme občanům, že již dnes od 14 hodin a zítra do 12 hodin budou u minimarketu kontejnery na nebezpečný a velkoobjemový odpad. V sobotu od 12 hodin budou kontejnery uzamčeny a nebude do nich možné dále odpa… celé hlášení