Zpravodaj SMSka 5/2021

18. 05. 2021 / Aktuality / Autor: Obec Veselíčko

Sdružení místních samospráv ČR zaslalo nový zpravodaj SMSka 5/2021: SMSka 5-2021 

Co se v ní třeba dočtete?

  • Ohlédnutím za rokem samospráv v pandemii se hned z několika úhlů pohledu zabývá v úvodníku předseda SMS ČR Stanislav Polčák.
  • A že je i hlas SMS ČR slyšet při vyjednávání podmínek pro obce v Platformě pro Modernizační fond, potvrzuje v rozhovoru výkonná ředitelka SMS ČR Jana Přecechtělová na str. 2.
  • Obce dostaly od státu dílčí náhrady za kompenzační bonus. Výpadky příjmů jsou však masivní. Vysvětlení k tématu najdete na str. 3.
  • Stále vám posíláme nějaké dotazníky a už vás nebaví je vyplňovat? Nezlobte se, prosím. Bez znalosti vašich postojů a dalších informací se neobejdeme. Více si přečtěte na str. 3.
  • Sociálnímu bydlení na venkově se věnujeme na str. 4 a 5. Sociální byty na venkově jsou prostě popelkou, říká v rozhovoru starosta Veselíčka Tomáš Šulák.
  • Pro transformaci dětské skupiny na jesle mohou obce využít přechodné období, dozvíte se na str. 6 z článku Lenky Matějové.
  • Jak starostka Jeřišna Dagmar Vaňková vyřešila v obci problém s přemnoženými kočkami? A co jí poradila legislativní kancelář SMS ČR? Přečtete si na str. 7.
  • SMS služby s.r.o. informují o nových povinnostech v zadávacím řízení, také o tom, že Úřad pro ochranu osobních údajů vyhověl žádosti o zastavení zpracování osobních údajů starostů, poslanců, senátorů či krajských zastupitelů. Články najdete na str. 8 až 10.
  • Aktuálními tématy, která v současnosti samosprávy řeší, se zabývají také jednotlivá krajská sdružení. Z jednotlivých článků na str. 11 až 14 vyplývá, že starostové stále nemají jasno v odpadové legislativě, sdružení se připravují na krajská shromáždění, některé termíny už jsou známy.
  • Příklad dobré praxe je tentokrát z obce Psáry ve Středočeském kraji. Manažer Michal Hinda nás v rozhovoru s místostarostkou Martinou Běťákovou pozval do zdejší školy Amos, která prý není jen místem, kde pan učitel předává znalosti žákům. Čtěte na str. 15.
Zavádíme mobilní rozhlas
Mapový portál
Kanalizace Tupec - výstavba 2020
Interaktivní prohlídka kronik obce Veselíčko - novinka
Povodňový portál
Projekt sociální bydlení
Koronavirus

Mapa

Veselíčko na mapě

Kontakt

Obec Veselíčko
Veselíčko 68
751 25
okres Přerov

info@obec-veselicko.cz
+420 581 793 255
úřední hodiny OÚ

Hlášení rozhlasu

18. 6. 2021

Oznamujeme občanům, že již dnes od 14 hodin a zítra do 12 hodin budou u minimarketu kontejnery na nebezpečný a velkoobjemový odpad. V sobotu od 12 hodin budou kontejnery uzamčeny a nebude do nich možné dále odpa… celé hlášení

Starší hlášení

Copyright©2013, Obec Veselíčko / Prohlášení o přístupnosti / Tvorba www stránek - Studio Bajola Přerov